Najlepšie akumulátorové kosačky

Ak ste sa už kvôli nižšej hlučnosti alebo akéhokoľvek iného dôvodu rozhodli pre elektrickú kosačku tak vám odporúčame zamyslieť sa ešte raz. Štandardná elektrická kosačka totiž so sebou prináša jeden problém. Tým problémom je napájací kábel. To čo sa na začiatku zdá ako mierna komplikácia, nad ktorou sa netreba zamýšľať vás časom začne veľmi obťažovať. Aj preto je vhodnou alternatívou akumulátorová kosačka. Najlepšie akumulátorové kosačky v sebe spájajú výhody elektrických (nízka úroveň hluku) a benzínových (voľný pohyb bez obmedzenia káblom) kosačiek.

Akumulátorové kosačky sú teda ideálnou voľbou pre tých, ktorí nechú obťažovať seba ani okolie hlukom a zápachom benzínu, ale zároveň potrebujú voľnosť pri kosení a nechcú obmedzovaní dĺžkou káblu a dostupnosťou elektrickej zásuvky.

Ako pri každej inej kosačke, pri výbere budete zohľadňovať tradičné parametre: cenu, šírku záberu, rozsah výšky kosenia a výkon. V prípade akumulátorových kosačiek sa k tomu pridáva aj výdrž batérie.

Nikoho by nebavilo kosiť na trikrát kvôli nutnosti dobíjať batériu. Našťastie aktuálne modely akumulátorových kosačiek majú dostatočne veľkú kapacitu batérie a tak dokážete aj väčší trávnik pokosiť na jeden krát.

Nižšie nájdete náš výber najlepších akumulátorových kosačiek.

Najlepšie akumulátorové kosačky

  Riwall PRO RALM 3740i


  Akumulátorová kosačka Riwall PRO RALM 3740i

  Riwall Pro Ralm 3740i je akumulátorová kosačka vhodná pre trávniky s malou plochou kosenia do 300 m2. m2apriek nízkej cene ponúka táto kosačka solídnu výdrž batérie a široké rozpätie výšky kosenia. Riwall Pro Ralm ponúka alternatívnu možnosť úchopu riaditiek a takisto sledovanie stavu batérie priamo na nich.

  Akumulátorová kosačka Riwall Pro Ralm 3740i má veľmi dobrý pomer medzi ponúkanou kvalitou a veľmi nízkou obstarávacou cenou.
  Viac informácií o kosačke (technické parametre a vývoj ceny) nájdete tu

  Greenworks G40LM35


  Akumulátorová kosačka Greenworks G40LM35

  Greenworks G40LM35 je akumulátorová kosačka vhodná pre stredne veľké trávniky do 500 m2. Okrem zberu do koša ponúka aj možnosť mulčovania. Päť úrovní výšky kosenia v rozsahu 20 až 80 mm uspokojí aj náročnejšieho zákazníka.

  Greenworks G40LM35 nepatrí k tým najlacnejším akumulátorovým kosačkám, avšak cena je dostatočne vyvážená parametrami a funkciami, ktoré získate.
  Viac informácií o kosačke (technické parametre a vývoj ceny) nájdete tu

  Riwall PRO RALM 3820


  Akumulátorová kosačka Riwall PRO RALM 3820

  Riwall PRO RALM 3820 je ďalším modelom od cenovo atraktívneho výrobcu. Tento typ je vhodný pre väčšie trávniky až do 800 m2, tomu zodpovedá aj kapacita batérie a následne váha kosačky. Napriek váhe sa však s kosačkou veľmi jednoducho manipuluje a kvalita kosenia je na veľmi dobrej úrovni.

  Riwall PRO RALM 3820 ponúka nadpriemernú kvalitu kosenia za veľmi priaznivú cenu.
  Viac informácií o kosačke (technické parametre a vývoj ceny) nájdete tu

  Makita DLM382


  Akumulátorová kosačka Makita DLM382

  Kosačky značky Makita patria k tomu najlepšiemu na trhu. Makita DLM382 je vhodná pre stredne veľké trávniky do veľkosti 560m2. Vyššia váha je vyvážená zvýšenou kapacitou batérií a lepším výkonom. Kosačka má zabudované dva batériové sloty čo dodatočne navyšuje čas na nerušené kosenie.

  Vyššia cena akumulátorovej kosačky Makita DLM382 je plne odôvodnená kvalitou kosenia výrobku tejto prémiovej značky.
  Viac informácií o kosačke (technické parametre a vývoj ceny) nájdete tu

  Makita DLM380


  Akumulátorová kosačka Makita DLM380

  Makita DLM380 je kosačka vhodná na o niečo menšie plochy ako jej kolega DLM382. Výhodou je však nižšia obstarávacia cena avšak podobné výkonové charakteristiky. Samozrejmosťou sú dva batériové sloty a takisto indikátor zaplnenia zberného koša.

  Makita DLM380 je top produkt za prijateľnú cenu.
  Viac informácií o kosačke (technické parametre a vývoj ceny) nájdete tu